Seray

Kurucumuz Osman Necmi Özkan 1953 yılında Ankara’da zamanın zor şartlarında Türkiye’nin ilk mekanizmalı Yataklı kanepesini üretti. Bu ilk yataklı kanepe günümüze kadar gelen “açyat” olarak adlandırılan yataklı kanepedir. Sonraki yıllarda sunta ve ahşap ağırlıklı kol kısımlarından genişleyen yataklı kanepenin ve kütüphaneli kanepe olarak adlandırılan yataklı kanepelerin de ilk üreticisiyiz. Öne çekilip sırt minderi arkaya atılan yataklı kanepe ve benzeri ahşap iskeletli kanepeleri ürettik.

80’li yıllarda 2. nesil yataklı kanepe ve koltukların üretimine başlandı. SERAY markasının oluşmasında önemli katkıları olan bu ürünler Seryat, Seren, Serpare serileriydi. Türkiye’de ilk açılan mobilya fuarlarında ilk mobilya katalogları ve ilk seri üretim yataklı kanepelerimiz tüketicilerimizle buluştu.

Yataklı kanepe ve koltukta alışılmışın dışında tasarımlarla SERAY markası genişlemeye başladı.

90’lı yıllar İstanbul başta olmak üzere SERAY mağazalarının Türkiye’nin birçok şehrinde açılmaya başladığı yıllar oldu. 50’nin üzerinde farklı sistem ve mekanizma ile 90 ayrı model ve 300 civarında modülü üretilmekteydi. Ankara Akyurt’ta entegre tesisimiz faaliyetlerine bu dönemde başladı.

2000 yılı ile 3. nesil yataklı kanepeler tüketiciyle buluşmaya başladı. Kılıf sistemli yataklı kanepeler günümüzde bile devam eden cazibesiyle dönemin en popüler ürünleri oldu. Türkiye’nin ilk motorlu yataklı kanepelerini bu dönemde ürettik. Mobilya tesislerimizin devreye girmesiyle pratik kitaplık vb. ürünlerin yanı sıra tasarımlı yatak odası ve yemek odası takımlarını da ürün yelpazesine soktu.

SERAY Türkiye’nin mobilya sanayicilerini bir araya getiren MOSDER (Mobilya Sanayicileri Derneği)’nin de kurucusu oldu. Bu dernekteki başkanlık dönemimizde Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 3. büyük mobilya Fuarını gerçekleştirdi.

SERAY günümüzde de üretmekte olduğu 50 civarında modeli ve 250 civarında modülü ile sektörün öncüsü olmaya devam etmektedir.

SERAY günümüzün ve geleceğin ticari gidişatı sebebiyle tüketicisine en uygun fiyatla ürün ulaştırabilmek adına bayilik sistemini sona erdirmiştir. Artık hem kendi satış sitemiz www.seray.com, hem de tanınmış satış siteleri üzerinden güvenli alışveriş sistemiyle Türkiye’nin her yerine ücretsiz adrese teslim uygulamasıyla ürünlerimizin satışını yapmaktayız.

Hesap Bilgilerimiz:

Alıcı Firma Adı : Bosfor Alışveriş Merkezleri ve Bilişim Hizmetleri Tic.Ltd.Şti. 
IBAN  : TR51 0006 2000 4430 0006 2976 41

Garanti Bankası
Kadıköy Rıhtım Şubesi, Şube Kodu : 443
Hesap No : 6297641
Her türlü sorularınıza cevap verebilmek için (0532) 401 74 46 / (0312) 353 25 80 no’lu telefonlarımızda olacağız.  

www.seray.com

[email protected]